تکنولوژی مخازن هوشمند – بخش دوم(سطوح مختلف هوشمندی در تکنولوژی) – قسمت اول

0 خواندن ثانیه
0
547
تکنولوژی مخازن هوشمند – بخش دوم(سطوح مختلف هوشمندی در تکنولوژی) - قسمت اول

بخش دوم – سطوح مختلف هوشمندی در تکنولوژي

ظرفیت‌های تکنولوژی‌هایی که بهینه کردن به هنگام در میدان هوشمند را ممکن می‌کنند به سرعت افزایش و هم‌زمان هزینه‌های آن‌ها نیز کاهش یافته اند. این تکنولوژی‌ها گوناگون و شامل جنبه‌هایی مختلف‌اند که برای روشن شدن و ساده کردن جنبه‌های مختلف تکنولوژی به صورت زیر طبقه‌بندی شده‌اند:

  • اندازه‌گیری (حسگرها): تمام اندازه‌گیری‌های مستقیم و غیر مستقیم عوامل فیزیکی مانند فشار، دما، جریان و… به کمک حسگرهای دائمی در سطح میدان و درون چاه‌ها.
  • سنجش از راه دور: به ابزارهایی برای ارسال داده‌های اندازه‌گیری شده به نقاط دوردست، برقراری ارتباط میان تعداد زیادی حسگر و دریافت دستورها برای اعمال اطلاق می‌شود. این بخش شامل واحد پایانه راه دور، سیستم کنترل، نظارت و جمع‌آوری داده، ارتباطات با سیم و بی‌سیم و پروتکل‌های ارتباطی مربوط است.
  • نگهداری داده‌ها و دسترسی به آن‌ها: دریافت، فیلترکردن، مدیریت، ارزیابی و ارسال داده‌هایی که به صورت به‌هنگام خودکار یا دستی جمع‌آوری شده‌اند.
  • تحلیل: نرم‌افزار‌های تخصصی یا عمومی برای مدلسازی، محاسبات عددی، شبیه‌سازی و پیش‌بینی سناریو‌های مختلف رفتار مخزن.
  • تصویرسازی: در این قسمت داده‌های چندبعدی در محیط گرافیکی نمایش داده می‌شوند. کاربر می‌تواند این محیط را هدایت و مجموعه داده‌های مختلف را برای نمایش انتخاب کند که می‌تواند نمایش ساده داده‌ها، اطلاعات یا دانش در سه بعد و تصویرسازی متحرک داده‌های تحلیل شده باشد.
  • کنترل خودکار: هدف این بخش نگه داشتن خودکار ارزش فرایند در سطحی مشخص است. کنترل معمولا با عملکرد خودکار، به هنگام و راه دور یک شیر، یک سوییچ و یا یک موتور مرتبط و این تا حد زیادی به ثابت زمانی فرایندها مربوط است.
  • یکپارچه کردن و اتوماسیون: توانایی یکپارچه و خودکار کردن فرایند جریان برای رسیدن به عملیات بهینه.
بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در مخازن هیدروکربوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *