دوره پیشرفته آموزش ویدیویی نقشه خوانی صنعتی واحدهای فرآیندی PFD و P&ID

28 خواندن ثانیه
0
2,701

دوره ویدیویی آموزش نقشه خوانی PFD و P&ID پیشرفته

همانگونه که در دوره مقدماتی آشنایی با نقشه خوانی PFD و P&ID واحدهای فرآیندی بیان شد، نقشه خوانی برای کلیه افراد شاغل در این واحدها بسیار ضروری و لازم و از نیازهای حیاتی یک مهندس فرآیند است.

پس از ارائه دوره مقدماتی با توجه به درخواست های بسیار زیاد همراهان مجموعه اویل داک، تصمیم بر آن شد تا دوره پیشرفته این مجموعه آموزشی نیز تهیه و ارائه گردد. پس از بحث و بررسی های فنی معین شد سه واحد مجزای فرآیندی بصورت کامل در این دوره بررسی شود:

نقشه خوانی یک واحد تفکیک کننده، نمک زدا و تثبیت کننده نفت (Oil Separation, Desalting and Stabilization Train)

نقشه خوانی یک واحد یوتیلیتی (Furnace or Fired Heater)

نقشه خوانی یک واحد کمپرسور گازی (Gas Compressor Train)

همچنین برای درک بهتر نقشه خوانی PFD (دیاگرام جریان فرآیندی یا Process Flow Diagram) و P&ID یا PID (دیاگرام پایپینگ و ابزار دقیق یا Piping and Instrumentation Diagram)، ویدیوهایی از سایت نفت و گاز و محل برخی تجهیزات فرآیندی به همراه توضیحات کامل نقشه خوانی در لوکیشن تهیه و در تدوین مجموعه استفاده گردید.

متاسفانه به دلیل برخی مسایل مجوز انتشار این مجموعه در ابتدای سال صادر نشد و پس از صحبتها و مذاکرات زیاد نهایتا با اعمال تغییرات و حذف بعضی از قسمت ها (قسمت ویدیوهای ضبط شده در واحد نفت و گاز)، فایل ها مجدد تدوین و آماده عرضه شدند. بدلیل حذف این قسمت ها و همچنین تاخیر پیش آمده در ارائه این مجموعه، پنجاه درصد قیمت در نظر گرفته شده برای خرید مجموعه کاهش داده شد. مجموع زمان این دوره حدود سه ساعت بود که با حذفیات انجام شده به دو ساعت کاهش یافت.

فایل های نقشه های PFD و P&ID به همراه Legend نقشه های استفاده شده نیز پس از تهیه در پنل کاربری شما قابل دانلود خواهد بود.

توضیحات مقدماتی این مجموعه را از طریق ویدیوی زیر می توانید مشاهده کنید:

این مجموعه کاربردی و مفید را از وبسایت مثلث دانش تهیه نمایید (لینک زیر):

نکته: حتما قبل از خرید اقدام به ایجاد حساب کاربری در سایت مثلث دانش نمایید و پس از ورود به حساب کاربری خود اقدام به خرید کنید. در عکس های زیر مراحل ثبت نام و خرید نشان داده شده است:

لازم به ذکر است تا تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ تخفیف ویژه ای علاوه بر تخفیف کلی ۵۰ درصد برای کاربران کانال تلگرام در نظر گرفته شده است. برای دریافت کد تخفیف به کانال تلگرام اویل داک مراجعه نمایید.

بارگذاری توسط محمد محمدی
بارگذاری در بهره‌برداری و فرآیند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *