مدیر عامل توتال: کار روی پروژه پارس جنوبی به خوبی پیش می‌رود

0 خواندن ثانیه
0
510

«پاتریک پویانه» مدیر عامل شرکت توتال فرانسه اعلام کرد که این شرکت در پروژه پارس جنوبی از پیشرفت خوبی برخوردار است.

پاتریک پویانه در مصاحبه ای که نشریه لوموند اقتصادی با وی انجام داد، گفت: این پیشرفت به رغم شک و شبهاتی در ارتباط با موضع آمریکا در مورد تحریم های احتمالی ایران روی داده است.
وی یادآور شد که توتال با مقام های فرانسوی و اروپایی در مورد محافظت از سرمایه گذاری خود در ایران در صورت تحریم های احتمالی آمریکا، در حال رایزنی و مشاوره است.
مدیر عامل شرکت نفت و گاز توتال در بخش دیگری از سخنان خود گفت که این شرکت گزارشی از میزان سود خالص سال ۲۰۱۷ خود منتشر می کند که انتظار می رود حدود ۳۰ درصد بهتر از رقم هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلاری ثبت شده در سال ۲۰۱۶ باشد.
شرکت توتال قرار است در تاریخ هشت فوریه (۱۹ بهمن ماه)، نتایج عملکرد سه ماهه چهارم و کل سال خود را در گزارشی منتشر کند.
مدیر عامل توتال یادآورشد که نتایج عملکرد سال ۲۰۱۷، محصول رویکردی منظم بر مبنای هزینه این شرکت، افزایش تولید و بهای بالای نفت است.
وی گفت که توتال‌به سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدیدپذیر با هدف افزایش تولید برق خود از گاز و دیگر انرژی های تجدیدپذیر در پاسخ به تقاضای رو به رشد برای برق ادامه می دهد.
درتیرماه ۹۶درقراردادی که ارزش آن به حدود ۴٫۸میلیارد دلار می رسد وبین شرکت ملی نفت ایران، یک شرکت چینی وشرکت توتال به امضا رسید،شرکت فرانسوی «توتال» فاز ۱۱ پارس جنوبی را توسعه می دهد.
با به بهره برداری رسیدن این قرارداد روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب به ظرفیت برداشت ایران از این میدان گازی مشترک با قطر افزوده می شود و توسعه این فاز معادل توسعه یک میدان نفتی با ظرفیت روزانه ۴۱۰ هزار بشکه در روز است .
منبع: ایرنا
بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *