امضای قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت با ۵ دانشگاه داخلی

2 خواندن ثانیه
0
136

امضای قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت با ۵ دانشگاه داخلی

قراردادهای پژوهشی در حوزه اکتشاف بین شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه های خوارزمی، شهید بهشتی، شهید چمران، فردوسی مشهد و صنعتی شاهرود امروز (دوشنبه ۲۱ اسفندماه) با حضور وزرای نفت و علوم به امضا می رسد.

♦️مدت این قرادادها با توجه به کاربست اقتصاد مقاومتی و دانش پایه کردن امور عملیاتی و توسعه همکاری های پژوهشی و فناورانه در شرکت ملی نفت ایران به صورت بلندمدت (۱۰ ساله) در نظر گرفته شده است.
♦️با اجرایی شدن این طرح ها و راه اندازی مراکز علمی – مهارتی مربوطه و بعد از انتقال فناوری های نوین و بومی سازی فناوری ها، انجام یا ساخت دستگاه های مربوطه در داخل کشور امکان پذیر و قابل رقابت با محصول دیگر شرکت های خارجی خواهد بود.
♦️این ۵ قرارداد شامل موارد زیر است:
۱- قرارداد توسعه فناوری های نوین ژئوشیمیایی اکتشافی با تأکید بر مدلسازی هیدروکربوری حوضه رسوبی در ناحیه دزفول شمالی (دانشگاه شهید بهشتی)
۲– توسعه فناوری بهبود تصویرسازی زیرسطحی در اکتشاف منابع هیدروکربوری در حوضه رسوبی کپه داغ (دانشگاه فردوسی مشهد)
۳- توسعه فناوری های سنگ های کربناته شکافدار در ناحیه دشت آبادان (دانشگاه خوارزمی)
۴- کاربرد ژئومکانیک در اکتشاف منابع هیدروکربوری و فناوری های نوین حفاری و مهندسی نفت در چاه های اکتشافی (دانشگاه صنعتی شاهرود)
۵- توسعه فناوری های نوین ژئوشیمیایی اکتشافی با تأکید بر ژئوشیمی سطحی و زیرسطحی در ناحیه دشت آبادان (دانشگاه شهید چمران اهواز)
وزیر نفت در پاسخ به سوال خبرنگاران، اعتبار فاز نخست قراردادهای پژوهشی حوزه اکتشاف را حدود سه میلیارد تومان و ۱٫۵ میلیون یورو عنوان کرد.
بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *