اخبار جهان انرژی/تولید نفت آمریکا ۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت

0 خواندن ثانیه
0
1,231

کاهش تولید نفت و افزایش سطح ذخیره سازی نفت این کشور، افزایش صدور نفت جنوبی عراق، افزایش فعالیت شرکت بریتیش پترولیوم در جمهوری آذربایجان و انفجار خط لوله گاز در تگزاس آمریکا مهمترین اخبار نفت جهان در ۲۴ ساعت اخیر است.

به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا خبر داد که تولید نفت این کشور در ماه مه (اردیبهشت – خرداد) با ۳۰هزار بشکه در روز کاهش به ۱۰ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه در روز رسید؛ این کاهش در پی افت برداشت نفت از میدان های واقع در خلیج مکزیک بود.
تولید نفت آمریکا در ماه پیش از آن، ۱۰ میلیون و ۴۷۰ هزار بشکه در روز بود و با وجود افت ماهانه، مجموع تولید نفت آمریکا نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳٫۳ درصد افزایش نشان داد.

** سطح ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت
بر اساس این گزارش، اداره اطلاعات انرژی آمریکا خبر داد که سطح ذخیره سازی نفت آمریکا در پی افت صادرات در هفته اخیر به طور غیر قابل انتظاری افزایش یافت.
سطح ذخیره سازی نفت این کشور در هفته منتهی به ۲۷ ژوئیه (۵ مرداد) به سه میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه رسید.
البته تحلیلگران تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه را انتظار داشتند.
علت افزایش سطح ذخیره سازی، کاهش صادرات نفت این کشور در این مقطع تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه بود.

**انفجار خط لوله گاز در تگزاس ۵ زخمی بر جای گذاشت
براساس اعلام مقام های آمریکایی، مجموعه ای از انفجارها در خط لوله گاز طبیعی در شهر میدلند ایالت تگزارس، پنج تن را روانه بیمارستان کرد و منجر به اختلال در عملکرد خطوط دیگر انتقال گاز در این منطقه شد.
این منطقه که حوزه پرمیان، بزرگترین میدان نفتی آمریکا در آن واقع است، محل عبور خط لوله نفت و گاز بسیاری است. علت این انفجارها هنوز مشخص نشده است.

**اِنی حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی در مکزیک انجام می دهد
بر اساس یک برنامه توسعه تایید شده در نهاد نظارت بر صنعت نفت مکزیک، شرکت اِنی ایتالیا قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ میلادی، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در سه میدان نفتی فراساحلی واقع در آب های مکزیک سرمایه گذاری کند.
اِنی پیش بینی می کند که تولید نفت از این میدان ها، اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی به ۸ هزار بشکه در روز و تا پایان سال ۲۰۲۰میلادی به ۹۰ هزار بشکه در روز برسد.

**صادارت نفت جنوب عراق افزایش یافت
وزارت نفت عراق اعلام کرد که صدور نفت از بنادر جنوبی این کشور در ماه ژوئیه (تیر – مرداد) به سه میلیون و ۵۴۳ هزار بشکه در روز رسید که اندکی بالاتر از سطح ماه پیش بوده است.
این کشور، ماه ژوئن (خرداد -تیر) سه میلیون و ۵۲۱ هزار بشکه نفت در روز از این پایانه ها صادر کرد.
در ماه ژوئیه هیچ محموله نفتی از میدان های نفتی شمال واقع در کرکوک به بازارهای جهانی عرضه نشد.

**فعالیت میدان های نفت بی پی در جمهوری آذربایجان افزایش یافت
شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم (بی پی) اعلام کرد که برداشت نفت از میدان های متعلق به این شرکت در جمهوری آذربایجان، نیمه نخست ۲۰۱۸ میلادی به ۵۹۶ هزار بشکه در روز رسید؛ این میزان در سال گذشته ۵۸۵ هزار بشکه در روز بود.
بی پی در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۱۵ میلیون تن نفت و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میدان های خود در جمهوری آذربایجان برداشت کرد.

منبع: ایرنا

بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *