اخبار کوتاه جهان انرژی/احتمال افت قیمت نفت در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی

0 خواندن ثانیه
0
1,253

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولاتی چون احتمال افت قیمت نفت در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، کاهش سطح ذخایر نفت آمریکا یک میلیون بشکه، امکان تمدید توافق نفتی تهران و مسکو و از سرگیری جستجوی نفت شل در فراسواحل مصر بوده است.

به نقل از شبکه سی ان بی سی، بانک انگلیسی بارکلیز پیش‌بینی کرد که تنش‌های ژئوپولیتیک، قیمت نفت را در تابستان امسال بالا نگه می‌دارد، اما در نیمه دوم سال، بازار نفت می‌تواند با سقوط روبرو شود.
«مایکل کوهن»، رئیس تحقیق کالا در بانک بارکلیز گفت: البته تنش‌های روسیه و غرب بر سر سوریه به زودی‌ حل نمی شود و نگرانی‌های کنونی اغراق آمیز است؛ از سویی، تولید نفت آمریکا نیز به طور مستمر در حال افزایش است.
پیش از این بارکلیز برآورد قیمت شاخص نفت خام برنت در سه ماه دوم سال جاری میلادی را به ۶۸ دلار برای هر بشکه افزایش داده بود.

**سطح ذخایر نفت آمریکا یک میلیون بشکه کاهش یافت
به گزارش رویترز، با کاهش روزانه ۶۴۴ هزار بشکه از واردات نفت به آمریکا و رسیدن آن به هفت میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز در هفته منتهی به ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین ماه)، موسسه نفت این کشور اعلام کرد که سطح ذخیره سازی نفت و بنزین آمریکا کاهش یافت.
سطح ذخیره سازی نفت آمریکا در این مقطع با یک میلیون بشکه کاهش به ۴۲۸ میلیون بشکه رسید.
تحلیلگران انتظار داشتند که رقم کاهش به یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه برسد.
میزان پالایش نفت این کشور نیز ۳۵ هزار بشکه در روز کاهش داشت و سطح ذخیره سازی بنزین را ۲٫۵ میلیون بشکه کاهش داد.

**برخورد ۲ کشتی حامل نفت کوره و ال پی جی در سواحل سنگاپور 
به گزارش رویترز، اداره بنادر و کشتیرانی سنگاپور خبر داد که در حال بررسی حادثه برخورد دو نفتکش در آب های سنگاپور است که دیروز (سه شنبه، ۲۸ فروردین) روی داد.
این حادثه منجر به نشت یک هزار و ۷۹۶ تن گاز بوتان از کشتی حامل ال پی جی در دریا شد، اما با اقدام به موقع خدمه کشتی و توقف نشتی، خطر برطرف شد.
به گفته منابع کشتیرانی، این برخورد میان کشتی سنگاپوری حامل ال پی جی که در اجاره ژاپن و کشتی یونانی حامل نفت کوره که شرکت تجارت کالای ترافیگورا آن را اجاره کرده است، صورت گرفت. این حادثه هیچ کشته و مجروحی بر جای نگذاشت.

**شل جستجوی نفت در فراسواحل مصر را از سر می گیرد
به گزارش رویترز، «سامی ایسکندر»، نائب رئیس شرکت انگلیسی – هلندی شل اعلام کرد که این شرکت قصد دارد اکتشاف نفت و گاز در میدان های خود را در آب های عمیق مدیترانه مصر از سر گیرد. از جمله این میدان ها، دلتای نیل غربی ۹ب است.
مصر به دنبال تولید نفت از میدان هایی است که به تازگی کشف شده است تا واردات انرژی را تا سال ۲۰۱۹ میلادی به نصف برساند.

**ایتالیا میلیاردها دلار در الجزایر سرمایه گذاری گازی می کند
به گزارش رویترز، «کلودیا دیسکالزی»، مدیرعامل شرکت ایتالیایی اِنی اعلام کرد که این شرکت به منظور افزایش همکاری ها با شرکت دولتی نفت الجزایر، سوناتراک، قصد دارد میلیاردها دلار در سه سال آینده در صنعت گاز این کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) سرمایه گذاری کند.
دیسکالزی گفت: باید در الجزایر سرمایه گذاری کنیم چرا که این کشور هنوز منابع گازی فراوانی دارد. میدان های فراساحلی الجزایر جذابیت سرمایه گذاری فراوانی دارند و ما در حال فعالیت در این حوزه هستیم.
انی سال گذشته میلادی ۶۰۰ میلیون دلار در الجزایر سرمایه گذاری کرد و ۱۱ میلیارد مترمکعب گاز از این کشور آفریقای شمالی برداشت کرد.

منبع: ایرنا

بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *