جزئیات حذف امتیاز «بومی و سابقه کار نفتی» در آزمون استخدامی وزارت نفت

0 خواندن ثانیه
0
1,628

با گذشت کمتر از یک هفته از ابلاغ رسمی حکم لغو توقف آزمون استخدامی وزارت نفت، دیوان عدالت اداری شرط برگزاری این آزمون استخدامی را حذف دست کم ۹ امتیاز کلیدی آن اعلام کرده است.

مطابق با شروط تعیین شده از سوی دیوان عدالت اداری، وزارت نفت در صورتی می‌تواند اقدام به برگزاری آزمون استخدامی و از سرگیری ثبت نام داوطلبان کند که ابتدا نسبت به حذف این ۹ امتیاز کلیدی اقدام کند.

بر این اساس در این آزمون باید امتیازاتی که برای داوطلبانی با مشخصات فرزندان کارکنان رسمی (شاغل، بازنشسته، از کار افتاده، فوت شده) صنعت نفت، فرزندان کارکنان رسمی (شاغل، بازنشسته، از کار افتاده، فوت شده) صنعت نفت دارای سابقه خدمت اشتغال در سمت‌های سازمانی طرح‌های اقماری یا مناطق گرمسیری جنوب یا خانگیران، فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، افراد بومی شهر و استان، شاغلان شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با شرکت ها و واحدهای صنعت نفت، نیروهای قرارداد مدت موقت و معین صنعت نفت و نیروهای طرح نظام امریه پیش بینی شده به طور کامل از سوی وزارت نفت حذف شود.

با وجود درخواست دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف این امتیازات از دفترچه برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت اما هیچ گونه دستور و یا ابلاغی مبنی بر تغییر در شرایط معدل و رتبه فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود ندارد و بنابراین شرط معدل و رتبه همچون گذشته به قوت خود باقی است.

واکنش وزارت نفت به حکم دیوان عدالت اداری چیست؟

تاکنون وزارت نفت هیچ گونه واکنش رسمی به حکم دیوان عدالت اداری نداشته و پیش بینی می‌شود یکشنبه هفته آینده در قالب برگزاری شورای اداری و استخدامی صنعت نفت در این باره بحث و تبادل نظر شود و هنوز درباره نظر مثبت و منفی وزیر نفت هم مبنی بر اعمال تغییرات جدید در فرآیند برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت اطلاعاتی بدست «انرژی نیوز» نرسیده است.

یک مقام مسئول  با بیان اینکه هدف وزیر نفت از تعیین امتیاز برای سابقه کار برای کارکنان شاغل در صنعت نفت جذب نیروهای تحصیل کرده در عین تجربه و سابقه کار بوده است، گفت: بر اساس همین هدف برگزاری دو آزمون استخدامی در دو گروه کارکنان صنعت نفت و فارغ التحصیلان دانشگاهی پیش بینی شده بود تا دست کم بتوان بیش از یکهزار نیروی متخصص و با سابقه کار از مسیر برگزاری آزمون به استخدامی رسمی وزارت نفت در بیایند.

(در ادامه جدول امتیازات پیش بینی شده در آزمون استخدامی نفت را می‌بینید که باید حذف شوند)

منبع:‌انرژی نیوز

 

بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *