قیمت نفت در چند هفته از ۱۰۰ دلار فراتر می‌رود

0 خواندن ثانیه
0
1,334
قیمت نفت در چند هفته از ۱۰۰ دلار فراتر می‌رود

قیمت نفت در چند هفته از ۱۰۰ دلار فراتر می‌رود

یک استاد دانشگاه اعلام کرد به دلیل تحریم‌های آمریکا ضد صنعت نفت ایران، قیمت نفت ظرف چند هفته از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه فراتر می‌روند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، حافظ عبدو، استاد مدرسه علوم اقتصادی ناتینگهام، اعلام کرد با وجود تعهد کشورهایی همچون چین و هند به ادامه خرید نفت از ایران، قیمت نفت از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه فراتر خواهد رفت.

وی گفت: به دلیل اتفاقاتی که بین آمریکا و ایران می‌افتد، دنیا حق دارد که درباره کمبود عرضه نفت و گاز در آینده نگران باشد.

این استاد دانشگاه افزود: تحلیلگران در ماه ژوئیه امسال پیش‌بینی می‌کردند قیمت نفت چهار تا پنج دلار افزایش یابد؛ قیمت‌ها در ماه ژوئیه ۶۱ دلار بود، اما اکنون به بیش از ۸۰ دلار رسیده‌ است، بنابراین انتظار داریم ظرف چند ماه، و در واقع در چند هفته، قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه برسد.

عبدو گفت که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیر اوپک برای افزایش عرضه نفت در بازار محدودیت‌هایی دارند و گفت: به‌ویژه عربستان حداکثر می‌تواند روزانه یک میلیون بشکه به تولید خود بیفزاید.

وی گفت: عرضه نفت دچار افت کمبود خواهد شد و این مسئله بی‌شک سبب افزایش قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار برای هر بشکه می‌شود؛ با توجه به این‌که جنگ سوریه هنوز تمام نشده است، عراق از ثبات برخوردار نیست، لیبی ثبات سیاسی ندارد، بنابراین در بازار جهانی هیچ مسئله‌ای نیست که نشان دهد عرضه نفت در آینده افزایش می‌یابد تا کمبود نفت ایران را بجران کند.

این استاد دانشگاه همچنین درباره درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از اوپک برای افزایش تولید نفت گفت: ترامپ می‌تواند هر چقدر که دلش می‌خواهد رؤیا پردازی کند؛ وی می‌خواهد اوپک تولید خود را افزایش دهد، اما اعضای اوپک چندی پیش دیداری داشتند و توافق کردند که تولید خود را افزایش ندهند.

منبع شانا

بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *