مجری طرح میدان یادآوران: میدان نفتی یادآوران پیشگام میادین نفتی غرب کارون

2 خواندن ثانیه
0
1,418

مجری طرح میدان یادآوران: میدان نفتی یادآوران پیشگام میادین نفتی غرب کارون

در بازدید شبکه خبری CNN، مجری طرح توسعه میدان یادآوران این طرح را پیشگام میادین نفتی غرب کارون خواند و گفت: هم اکنون میزان تولید روزانه این میدان مشترک نفتی نسبت به تولید عراقی جلوتر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت هادی نظرپور مجری طرح توسعه میدان نفتی یادآوران در گفت وگو با خبرنگاران و تصویربرداران شبکه خبریCNN  آمریکا بیان کرد: فاز نخست این میدان مشترک هم اکنون به پایان رسیده و میزان تولید نفت نسبت به طرف عراقی بیشتر است، وی افزود بر اساس برنامه‌ ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال ظرفیت برداشت نفت از میدان‌های مشترک غرب کارون به ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید.

وی با بیان اینکه میدان نفتی یادآوران پیشگام میادین نفتی غرب کارون می‌باشد گفت: هم اکنون میزان تولید روزانه از این میدان نفتی مشترک (۱۱۵ هزار بشکه نفت در روز) نسبت به تولید طرف عراقی جلوتر است و این شاخص میدان یادآوران را از سایر میادین مشترک منطقه غرب کارون متمایز می‌کند.

هادی نظرپور در ادامه بیان کرد: برداشت نفت خام از فاز نخست میدان مشترک یادآوران در فاز یک ۸۵هزار بشکه در روز می‌باشد که در نیمه نخست آبان ماه امسال به ۱۱۵ هزار بشکه در روز رسیده است که این رقم ۳۰ هزار بشکه بیش از تعهد این میدان در فاز نخست می‌باشد.

براساس برنامه ریزی‌های انجام شده ظرفیت برداشت از میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون تا پایان امسال به ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

میدان نفتی یادآوران در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه به صورت شمالی-جنوبی در گستره نوار مرزی کشور عراق واقع شده است که با میدان سندباد در کشور عراق مشترک است.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی و توسعه نفت

بارگذاری توسط محمد محمدی
بارگذاری در اخبار نفت و گاز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *