کتاب” Artificial Intelligent Approaches in Petroleum Geosciences “

1 دقیقه خواندن
0
592
کتاب" Artificial Intelligent Approaches in Petroleum Geosciences "

کتاب”Artificial Intelligent Approaches in Petroleum Geosciences”


سال انتشار: ۲۰۱۵


توضیحات:

کتاب”Artificial Intelligent Approaches in Petroleum Geosciences” روش های هوشمندانه ای را برای حل مسائل عملی چالش برانگیزی که در علوم زمین شناسی و صنعت نفت وجود دارد، ارائه می‌دهد.

این کتاب که توسط استادان با تجربه ارائه شده است، مثال‌ها ونمونه‌های عملی جدید و به روز را ارائه می دهد و خواننده را در جریان آخرین تحولات در زمینه روش های هوشمند مورد اعمال در زمینه تحقیق، اکتشاف و تولید نفت و گاز قرار می دهد. همچنین نقاط قوت و ضعف هر یک از روش های ارائه شده با استفاده از ارزیابی مقایسه ای را تحلیل می کند و بر پارامترهای اساسی مانند استحکام، دقت، سرعت همگرایی، زمان کامپیوتر، یادگیری و نقش نرمال سازی تأکید می کند.

رویکردهای هوشمند ارائه شده شامل شبکه های عصبی مصنوعی، منطق فازی، روش یادگیری فعال، الگوریتم های ژنتیک و ماشین های بردار پشتیبان می باشد.

ادغام و یکپارچگی، دست و پنچه نرم کردن با داده ها با مقیاس و عدم قطعیت بسیار بزرگ و مواجه با مدیریت ریسک، از جمله موضوعات مهم و دشوار در زمین‌شناسی نفت است.

مسائل و مشکلاتی که در این زمینه ملزم به حل آن‌ها هستیم در حال تبدیل به به مسائلی هستند که برای اتکا به تنها یک رشته و زمینه برای مواجه با آن‌ها، بیش از حد پیچیده پیچیده اند و این قضیه به طبع باعث می‌شود که هزینه‌های عملیاتی ناشی از پیش‌بینی ‌های ضعیف، افزایش یابند. بنابراین، نیاز به ایجاد یک رویکرد جدید با هدف ادغام مناسب رشته ها (مانند مهندسی نفت، زمین شناسی، ژئوفیزیک و ژئوشیمی)، تلفیق داده‌ها، کاهش ریسک و مدیریت عدم قطعیت وجود دارد.

این تکنیک های هوشمند می تواند برای تجزیه و تحلیل عدم قطعیت، ارزیابی ریسک، تلفیق و  استخراج داده ها، تجزیه و تحلیل وتفسیر داده‌ها و دستیابی به دانش از اطلاعات متنوع مانند لرزه نگاری سه بعدی، داده های زمین شناسی، چاه‌پیمایی و داده های تولید و فرآوری استفاده شود.

این کتاب مختص دانشمندان نفت، استخراج‌کنندگان داده، دانشمندان داده و متخصصین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی درگیر در صنعت نفت می‌باشد.

سرفصل بخش‌های مختلف این کتاب به قرار زیر است:

۱ Intelligent Data Analysis Techniques—Machine Learning and Data Mining

۲ On Meta-heuristics in Optimization and Data Analysis. Application to Geosciences

۳ Genetic Programming Techniques with Applications in the Oil and Gas Industry

۴ Application of Artificial Neural Networks in Geoscience and Petroleum Industry

۵ On Support Vector Regression to Predict Poisson’s Ratio and Young’s Modulus of Reservoir Rock

۶ Use of Active Learning Method to Determine the Presence and Estimate the Magnitude of Abnormally Pressured Fluid Zones: A Case Study from the Anadarko Basin, Oklahoma

۷ Active Learning Method for Estimating Missing Logs in Hydrocarbon Reservoirs

۸ Improving the Accuracy of Active Learning Method via Noise Injection for Estimating Hydraulic Flow Units: An Example from a Heterogeneous Carbonate Reservoir

۹ Well Log Analysis by Global Optimization-based Interval Inversion Method

۱۰ Permeability Estimation in Petroleum Reservoir by Meta-heuristics: An Overview


ازطریق لینک زیر می‌توانید این کتاب ارزشمند را تهیه نمایید.

کتاب” Artificial Intelligent Approaches in Petroleum Geosciences “

بارگذاری توسط pedram nouri
بارگذاری در اکتشاف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *